Yamaha YZ250F 70th Anniversary '26

Opis
Motokros je jedan od najtežih sportova koji postoji. Ako želite uspjeti, morate iskoristiti svaku priliku jer svaka je sekunda bitna. Svojim tehnološki naprednim agregatom obrnutog hoda koji pruža trenutačne performanse za eksplozivno ubrzanje, izdanje modela YZ250F za 70. obljetnicu ima sve potrebno da bi se našao u victorYZone.
Njegov ovjes jedan je od najboljih sustava dostupnih na motociklu za motokros u redovitoj proizvodnji, a za oštra svojstva upravljanja ovaj pobjednički trkaći motocikl isporučuje se s idealnim postavkama prigušenja udaraca pri vožnji malim brzinama koje vam daju preciznu povratnu informaciju o površini i izvrsnu vuču.
Aplikacija Power Tuner izdanja modela YZ250F za 70. obljetnicu donosi stvarnu prednost, jer vam omogućuje jednostavnu prilagodbu karaktera agregata, od uglađenog do agresivnog, kako biste se prilagodili različitim uvjetima na stazi. To je neprimjetna prednost koja vam omogućuje da neprekidno nadmudrujete konkurente. Uz iznimne performanse, inovativnu tehnologiju i zapanjujući poseban izgled, ovo je vrhunski model YZ250F!
Bodywork izdanja za 70. obljetnicu

Nijedan drugi motocikl ne privlači toliko pozornosti kao ovo posebno izdanje za 70. obljetnicu! Njegov ekskluzivni izgled u bijeloj i crvenoj boji odaje počast Yamahinoj bogatoj trkaćoj povijesti i slavi duh stalnog izazova pobjede. Ovo je najbolje izdanje ovog tehnološki naprednog četverotaktnog motocikla zapremnine 250 ccm.
Aluminijski okvir s obostranim gredama

Za najnoviju generaciju modela YZ250F upotrijebljen je isti dizajn okvira koji se nalazi na modelu YZ450F koji je pobijedio na utrci MXGP. Ovaj lagani aluminijski okvir s obostranim gredama omogućuje poboljšano upravljanje te bržu i uglađeniju vožnju zavojima. Niže težište i manja težina čine novi YZ250F okretnijim no ikada prije, a uravnoteženost krutosti i nosači motora specifični za YZ250F daju puno osjećaja i povratnih informacija.
Optimizirana ergonomija za vozača

Trokut vozača prilagođen je vozačima različitih veličina i tjelesne građe, pružajući bolju ergonomiju s poboljšanom mobilnošću vozača i povećanom upravljivošću. Bočne ploče daju tijesan i lakši izgled, a prednji bokobran poboljšava protok zraka do hladnjaka za dosljedno hlađenje.
Odzivna vršna snaga

YZ250F već se smatra jednim od najkonkurentnijih i najodzivnijih četverotaktnih agregata od 250 ccm na niskom i srednjem području okretaja. Najnoviji sustav upravljanja zrakom u stražnjem kanalu zajedno s modulom ECU povećava vrhunske performanse motora, čineći ovaj pobjednički stroj za utrke na Velikoj nagradi motokrosa još konkurentnijim za svakog vozača.
Učinkovito upravljanje zrakom

Novinari i vlasnici pohvalili su performanse agregata pri visokim okretajima, a širina trupa svedena je na minimum zahvaljujući učinkovitom sustavu upravljanja zrakom koji kanalizira svježi zrak odostraga kroz prostore između spremnika goriva, okvira, sjedala i bočnih ploča. Kada onečišćeni zrak dospije u laganu kutiju za zrak, prethodno je pročišćen vrtlogom koji odstranjuje čestice smanjujući začepljenje pročistača zraka i olakšavajući rutinsko održavanje.
Izmijenjene postavke ovjesa

Široko je rasprostranjeno stajalište kako je prednja vilica marke KYB modela YZ250F među najboljima u klasi, a motocikl najnovije generacije ima izmijenjene postavke vilice kao i regulator prigušenja kompresije koji se može ručno prilagoditi. Stražnji ovjes Monocross sa sponom i amortizer marke KYB s najnovijom sponom ovjesa, za bolju vuču pri izlasku iz zavoja, pokreću optimizirane postavke – a aplikacija Power Tuner sadrži korisne podatke o postavkama ovjesa za brze i precizne ručne prilagodbe.
Detalji
- Bodywork izdanja za 70. obljetnicu
- Aluminijski okvir s obostranim gredama
- Optimizirana ergonomija za vozača
- Odzivna vršna snaga
- Učinkovito upravljanje zrakom
- Izmijenjene postavke ovjesa
- Ispuh sukladan s regulativama FIM-e o buci
- Lanac bregastog vratila niskog trenja
- Lagane komponente
- Poboljšana aplikacija Power Tuner
- Napredni sustavi nadzora vuče i pokretanja
Cijena
| YZ250F '26 | 10.699 EUR (mpc. s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | 4-takta, Hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila, Jednocilindričan |
|---|---|
| Zapremina | 250 ccm |
| Promjer x hod | 77,0 mm x 53,6 mm |
| Omjer kompresije | 13,8 : 1 |
| Maksimalna snaga | N/A |
| Maksimalan okretni moment | N/A |
| Sustav podmazivanja | Mokri karter |
| Tip kvačila | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | TCI |
| Sustav pokretanja | Električno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 5-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Rasplinjač | Ubrizgavanje goriva |
ŠASIJA
| Okvir | Dvostruke grede |
|---|---|
| Sustav prednjeg ovjesa | Teleskopska vilica |
| Hod ovjesa sprijeda | 310 mm |
| Kut prednje vilice | 27°25' |
| Predtrag kotača | 123 mm |
| Sustav stražnjeg ovjesa | Link ovjes, Njihajuča ruka |
| Hod ovjesa straga | 295 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 270 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 240 mm |
| Prednja guma | 80/100-21 51M |
| Stražnja guma | 110/90-19 62M |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2.185 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 825 mm |
| Ukupna visina | 1.280 mm |
| Visina sjedala | 970 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.480 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 350 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 6,2 Litara |
| Kapacitet spremnika ulja | 0,95 Litara |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 105 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal