Yamaha YZ250 70th Anniversary '26

Opis
U svakome od nas čuči pobjednik utrke koji samo čeka izaći na scenu. I samo će odabrana skupina vozača motokrosa moći nekada stići do samoga vrha – stoga je čast biti dio jednog od najvećih ekstremnih sportova na svijetu. A kada vozite izdanje modela YZ250 za 70. obljetnicu, svaka je vožnja poseban doživljaj.
Ovaj 2-taktni model YZ250 već ima ugled jednog od najbržih i najokretnijih motocikala za motokros glede upravljivosti – a uz uzak trup i uravnoteženu ergonomiju ovaj iznimno konkurentni paket pruža vam veći stupanj upravljivosti i okretnosti podvozja. Ovjes mu je vodeći u industriji i ima idealna svojstva amortizacije pri vožnji malim brzinama za oštro upravljanje, a prednje čeljusti iznimnih performansi pružaju izvanredna svojstva kočenja.
Iznimno učinkovit usis zraka i posebno razvijen ispušni sustav izoštrava snagu eksplozivnog tekućinom hlađenog agregata YPVS zapremnine 250 ccm – a poseban izgled izdanja modela YZ250 za 70. obljetnicu naglašava trkaći DNK, što ga čini vrhunskim dvotaktnim motociklom za svakog vozača koji živi za motokros.
Bodywork izdanja za 70. obljetnicu

Nadahnuto Yamahinom trkaćim DNK-om, duhom inovacije i neprekinutim izazovom za nove pobjede, izdanje modela YZ250 za 70. obljetnicu posebnog je izgleda bijelo-crvene boje, koji ga čini vrhunskim dvotaktnim motociklom zapremnine 250 ccm.
Uski trup

Izdanje YZ250 za 70. obljetnicu ima tanke linije koje ovom motociklu daju oštar i sportski izgled. Uski spremnik goriva i poklopci hladnjaka pružaju kompaktan položaj za vožnju koji vam omogućuje brzo prebacivanje tjelesne težine za najviše razine okretnosti u zavojima.
Snažan sustav kočenja

Prednja kočnica iznimnih svojstava ima disk promjera 270 mm i krutu dvostruku čeljust s klipovima velikog promjera, od 25,4 mm, koji osiguravaju optimalnu učinkovitost kočenja. Lagani stražnji disk od 240 mm minimizira neovješenu težinu i smanjuje težinu dok isporučuje trenutačnu snagu zaustavljanja s puno osjećaja.
Vodeći ovjes u klasi KYB

Prednja je vilica sa sustavom osjetljivim na brzinu (engl. SSS, Speed Sensitive System) bez premca. Model YZ250 ima najbolji ovjes u industriji koji omogućuje meku amortizaciju pri niskim brzinama za učinkovitije performanse pri vožnji zavojima, pružajući vam stvarnu prednost. Bez obzira na vrstu staze, sofisticirani prednji i stražnji ovjes modela YZ250 čini stvarnu razliku i daje vam mogućnost da se nosite s konkurentima.
Iznimno učinkoviti usis zraka

Bočne ploče, stražnji branik, osnova sjedala i stražnji okvir modela YZ250 posebno su razvijeni kako bi se poboljšao protok svježeg zraka koji ulazi u kutiju za zrak i time osigurala optimalna učinkovitost usisa. Zajedno s iznimno učinkovitim ispušnim sustavom ovaj sustav omogućuje vam nevjerojatno ubrzanje i eksplozivnu snagu u cijelom rasponu broja okretaja.
Natjecateljska ergonomija

Svojim tankim spremnikom goriva, uskim pokrovima hladnjaka i ravnim sjedalom YZ250 70th Anniversary Edition jedan je od najokretnijih terenskih motocikala. Čim se pokrenete na ovom legendarnom dvotaktnom motociklu, otkrit ćete kako je lako prebaciti svoju tjelesnu težinu za visok stupanj nadzora tijekom kočenja, vožnje zavojima ili ubrzavanja.
Detalji
- Bodywork izdanja za 70. obljetnicu
- Uska konstrukcija trupa
- Snažan kočioni sustav
- Vodeći ovjes u klasi
- Iznimno učinkoviti usis zraka
- Natjecateljska ergonomija
- Dvotaktni agregat zapremnine 250 ccm sa značajkom YPVS
- Lagano aluminijsko podvozje
Cijena
| YZ250 70th Anniversary '26 | 9.749 EUR (mpc. s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | Hlađenje tekućinom, 2-takta, Jednocilindričan |
|---|---|
| Zapremina | 249 ccm |
| Provrt x hod | 66,4 mm x 72,0 mm |
| Omjer kompresije | 8,9 - 10,6 : 1 |
| Maksimalna snaga | N/A |
| Maksimalan okretni moment | N/A |
| Sustav podmazivanja | Prethodno miješanje |
| Tip kvačila | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | CDI |
| Sustav pokretanja | Nožno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 5-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Rasplinjač | Keihin PWK38 |
ŠASIJA
| Okvir | Dvostruke grede |
|---|---|
| Sustav prednjeg ovjesa | Teleskopska vilica |
| Hod ovjesa sprijeda | 300 mm |
| Kut prednje vilice | 27°40' |
| Predtrag kotača | 122 mm |
| Sustav stražnjeg ovjesa | Link ovjes, Njihajuča ruka |
| Hod ovjesa straga | 315 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 270 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 240 mm |
| Prednja guma | 80/100-21 51M |
| Stražnja guma | 110/90-19 62M |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2.185 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 825 mm |
| Ukupna visina | 1.290 mm |
| Visina sjedala | 975 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.485 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 360 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 7 Litara |
| Kapacitet spremnika ulja | N/A |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 103 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal