Yamaha XTZ 700 Tenere World Raid '26

Opis
Ténéré 700 World Raid smanjuje udaljenosti i stvara staze gdje ih prije nije bilo. Tehnološki i mehanički sofisticiran, najnoviji model spoj je korisne elektronike s precizno ugođenim podvozjem, vrhunskim komponentama i poboljšanom udobnosti za savladavanje bilo koje udaljenosti na cesti ili terenu.
Yamahina inovativna i praktična tehnologija svakom putovanju dodaje praktičnost bez umanjivanja uzbuđenja vožnje. Novi načini rada snage te nadzor vuče, proklizavanja i kočenja osjetljivi su na naginjanje i omogućuju prilagodljivost vožnji na cesti, a posebne postavke za terensku vožnju osiguravaju odličan osjećaj i precizno upravljanje na zemljanim terenima.
Ténéré 700 World Raid poziva vas da krenete u pustolovine na dugim putovanjima uz dodatnu udobnost i izvrsnu zaštitu od vremenskih uvjeta, novi TFT zaslon i poboljšanu karoseriju za opušteniju vožnju. Tome dodajte veliki dvojni spremnik za gorivo i CP2 agregat s dva cilindra i velikim okretnim momentom i imate sve što trebate da se vozite onoliko koliko želite.
Dvostruki spremnici za gorivo velikog kapaciteta

Novi sklop spremnika za gorivo sastoji se od dva bočno spojena aluminijska spremnika za gorivo koji su 1,5 kg lakši od prethodnog modela, istovremeno zadržavajući ukupni kapacitet od 23 litre i domet od oko 500 km. Dva odvojena spremnika smanjuju učinak kretanja goriva, poboljšavaju upravljanje i stabilnost. Niski položaj pumpe za gorivo u lijevom bočnom spremniku također doprinosi centraliziranoj raspodjeli težine. Napomena: Domet i učinkovitost goriva ovise o stilu vožnje.
Sustav IMU sa šest osi za savršeno upravljanje

Ténéré 700 World Raid opremljen je jedinicom za mjerenje inercije (engl. Inertial Measurement Unit, IMU) sa šest osi koja neprekidno nadzire kretanje motocikla i prepoznaje povećanje ili smanjenje brzine, naginjanje, skretanje ili proklizavanje. S pomoću podataka IMU može prilagoditi izlaznu snagu agregata, održati vuču i modulirati ponašanje sustava ABS-a kako biste sve zadržali pod nadzorom. Funkcionalnost omogućuje brzo stjecanje samopouzdanja i izvlačenje maksimuma iz stroja uz nadzor i udobnost.
Sustav kontrole trakcije osjetljiv na naginjanje, kontrola prokliznice i kontrola ABS/kočnice

Sustavi nadzora vuče (engl. Traction Control System, TCS) i nadzora proklizavanja (engl. Slide Control System, SCS) imaju tri načina rada – STREET, OFF ROAD i OFF – kako bi vam se pružila mogućnost odabira razine podrške sustavu te ostvarivanja optimalne razine vuče i nadzora proklizavanja, kako na cesti tako i na terenu. Za ABS postoji tipka namijenjena odabiru između načina rada. Kada je ABS uključen, regulacija kočenja može se omogućiti za reakciju ABS-a u zavojima, dok su načini rada REAR OFF i OFF usmjereni na terensku vožnju i omogućuju zaključavanje stražnjeg ili oba kotača za potpuni nadzor na terenu.
Potpuno podesive vrhunske KYB vilice od 46 mm

Nova potpuno prilagodljiva aluminijska vilica marke KYB iznimne kvalitete od 46 mm pružaju optimiranu krutost, a nove specifikacije opruga i prigušivanja udaraca poboljšavaju upijanje udaraca i kontakt gume s tlom, povećavaju udobnost i samopouzdanje vozača.
KYB stražnji ovjes visokih specifikacija

Potpuno prilagodljivi stražnji ovjes sa sponom, marke KYB Monocross. ima hod kotač od 220 mm, a poboljšan je povećanim hodom amortizera (+5 mm do 106 mm) i posebno oblikovanim oscilirajućim ramenom i spojnom šipkom koji doprinose progresivnijem ovjesu. Lagani aluminijski cilindar, komora za ulje pod tlakom i vanjski spremnik osiguravaju da amortizer dobro radi u svim uvjetima.
YCC-T elektronički gas i načini rada snage

Najnoviji Ténéré 700 World Raid ima Yamahin elektronički gas (engl. Yamaha Chip Controlled Throttle, YCC-T) i dva načina rada snage: način rada „Sport” za dinamičnu isporuku snage na cestovnim vožnjama i „Explorer” za uglađenije reakcije gasa kada ste se upustili u terensku vožnju ili vozite mokrim površinama.
Detalji
- Aluminijski dvostruki spremnici za gorivo velikog kapaciteta
- Sustav IMU sa šest osi za savršeno upravljanje
- Sustav kontrole trakcije osjetljiv na naginjanje, kontrola prokliznice i kontrola ABS/kočnice
- Potpuno podesive vrhunske KYB vilice od 46 mm
- KYB stražnji ovjes visokih specifikacija
- YCC-T elektronički gas i načini rada snage
- Tempomat i limiter brzine
- Veća udobnost i zaštita vozača na dugim udaljenostima
- Novi podesivi prigušivač upravljača
- Preoblikovani trup i jedinica glavnog svjetla
- TFT zaslon u boji dijagonale 6.3 inča s temom Ride, koji ima ogućnost povezivanja i navigaciju
Cijena
| XTZ 700 Tenere World Raid '26 | 14.399 EUR (mpc s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | 2 - cilindara, Hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila, 4-takta |
|---|---|
| Zapremina | 689 cc |
| Promjer x hod | 80,0 mm x 68,6 mm |
| Omjer kompresije | 11.5:1 |
| Maksimalna snaga | 54,0 kW (73,4 KS) @ 9.000 o/min |
| Maksimalan okretni moment | 68,0 Nm (6,9 kgf-m) @ 6.500 o/min |
| Sustav podmazivanja | Mokri karter |
| Tip spojke | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | TCI |
| Sustav pokretanja | Električno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 6-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Potrošnja goriva | 4,3 l / 100 Km |
| CO2 emisija | 100 g/km |
| Rasplinjač | Ubrizgavanje goriva |
ŠASIJA
| Okvir | Čelične cijevi, dvostruke grede |
|---|---|
| Sustav ovjesa sprijeda | Teleskopska preokrenuta vilica promjera Ø 46 mm |
| Kut prednje vilice | 27º |
| Predtrag | 105 mm |
| Hod ovjesa sprijeda | 230 mm |
| Sustav ovjesa straga | Njihajuča ruka, (link ovjes) |
| Hod ovjesa straga | 220 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični dvostruki disk, Ø 282 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 245 mm |
| Prednja guma | 90/90-21 M/C 54V |
| Stražnja guma | 150/70 R 18 M/C 70V |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2.370 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 935 mm |
| Ukupna visina | 1.495 mm |
| Visina sjedala | 890 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.595 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 240 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 23 lit |
| Kapacitet spremnika za ulje | 3,0 l |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 220 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal