Yamaha YZ125 '26
Opis
Model YZ125 oduvijek je bio prvi izbor budućim prvacima, no sada ima još više prednosti otkako je izmijenjen sustav usisa koji osigurava dosljedniju isporuku snage, izvrsnu reakciju gasa i uglađeniji izlaz iz zavoja, što vas drži ispred konkurencije te pomaže u skraćivanju dragocjenih sekundi prolaznog vremena kruga.
Iznimno uzak trup modela YZ125, okretno podvozje iznimnih specifikacija i ravno sjedalo omogućuju brzi prijenos težine radi potpunog nadzora – a uz Yamahin najsnažniji serijski agregat od 125 ccm, iznimno učinkovit sustav kočenja i najnoviji ovjes ovaj je motocikl namijenjen za victorYZone!
Kako biste došli na vrh postolja, potreban vam je motocikl s najboljim performansama koji možete dobiti. Novi YZ125 nema samo snažni agregat, nego dodatno upotrebljava sustav YPVS (Yamaha Power Valve System) kako bi se povećala iskoristivost kroz širi raspon o/min, dobila bolja reakcija gasa i uglađeniji izlazak iz zavoja, zahvaljujući poboljšanomn sustavu usisa i glatkoj izmjena brzina šestbrzinskog prijenosa. YZ125 je spreman za pobjede – sada samo dodajte svoje sposobnosti i pripremite se za pobjedu.
Ažuriran sustav usisa

Poboljšali smo cjeloviti sustav usisa. Usis ltra zraka povećan je i preoblikovan kako bi omogućio bolji protok zraka, a spojevi su poboljšani radi jednostavnijeg povezivanja s rasplinjačem. Sve postavke rasplinjača optimizirane su za uravnotežen protok goriva na svim otvorima gasa. Vrijeme paljenja izmijenjeno je za optimalno izgaranje pri svakom stupnju otvaranja gasa.
Najsnažniji agregat modela YZ125

Tehnološki iznimno napredni 2-taktni agregat od 125 ccm najsnažnija je jedinica ikada upotrijebljena za model YZ125. Opremljen Yamahinom poznatom značajkom YPVS (engl. Yamaha Power Valve System) koja trenutačno reagira pružajući izvrsnu upotrebljivost u cijelom rasponu broja okretaja – i uz lagane unutarnje dijelove razvijene za utrke – predodređen je da vas odvede u victorYZone!
Iznimno uzak trup

Najnovija generacija trupa iznimno je uska, dok je područje između koljena vozača uže nego što je ikada bilo na modelu YZ125, a sportski i suvremen dizajn naglašava lakoću i kompaktnost motocikla. Ove tanke dimenzije pružaju vozaču visoku razinu mobilnosti i pojačavaju osjećaj okretnosti ovog laganog trkača.
Rasplinjač Keihin sa snažnom mlaznicom

YZ125 opremljen je rasplinjačem marke Keihin PWK 38,1 mm koji sadrži snažnu mlaznicu upravljanu solenoidom za eksplozivnije performanse pružajući stvarnu prednost na startu i pri ubrzavanja na izlasku iz zavoja. Senzor položaja gasa (engl. Throttle Position Sensor, TPS) i sustav CDI upravljan 3D mapom osiguravaju optimalno vrijeme paljenja, a sklop membranskog ventila V-Force osigurava optimalnu učinkovitost usisa pri svim brzinama agregata. Model YZ125 za 2026. vozačima omogućuje puno jednostavniju prilagodbu postavki rasplinjača, što stroj čini još prilagodljivijim i jednostavnijim.
Uglađeno mijenjanje 6-brzinskog prijenosa

Svaka je sekunda bitna, a za manja prolazna vremena YZ125 radi s iznimno glatkim mjenjačem sa 6 stupnjeva prijenosa koji vam omogućuje da učinkovito ubrzate i ostanete ispred konkurencije. Yamahini inženjeri brižljivo su odabrali prijenosne omjere kako bi maksimizirali trkaće performanse i izlaznu snagu u svim uvjetima.
Ergonomija razvijena na utrkama

Učinkovitost agregata samo je jedan element konkurentnosti – odlučna je i mogućnost učinkovitog upravljanja snagom i preuzimanje potpunog nadzora nad podvozjem. Ravno sjedalo, nisko u prednjim dijelu, u kombinaciji s tankim spremnikom goriva i uskim poklopcima hladnjaka olakšava prebacivanje težine oko motocikla za veću upravljivost pri kočenju, ubrzavanju i vožnji zavojima.
Detalji
- Ažuriran sustav usisa
- Najsnažniji agregat modela YZ125
- Iznimno uska konstrukcija trupa
- Rasplinjač Keihin sa snažnom mlaznicom
- Uglađeno mijenjanje 6-brzinskog prijenosa
- Ergonomija razvijena na utrkama
- Ovjes KYB najbolji u klasi
- Snažan kočioni sustav
- Sustav pričvršćivanja sjedala jednim vijkom
- Grafike u kalupu i naplatci u stilu tvorničkih motocikala
Cijena
| YZ125 '26 | 8.799 EUR (mpc s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | Hlađenje tekućinom, 2-takta, Jednocilindričan |
|---|---|
| Zapremina | 125 ccm |
| Promjer x hod | 54,0 mm x 54,5 mm |
| Omjer kompresije | 8,2-10,1 : 1 |
| Maksimalan okretni moment | N/A |
| Sustav podmazivanja | Prethodno miješanje |
| Tip kvačila | Mokro, Višestruki diskovi |
| Rasplinjač | Keihin PWK38S |
| Sustav paljenja | CDI |
| Sustav pokretanja | Nožno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 6-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
ŠASIJA
| Okvir | Dvostruke grede |
|---|---|
| Sustav prednjeg ovjesa | Teleskopska vilica |
| Hod ovjesa sprijeda | 300 mm |
| Kut prednje vilice | 26º |
| Predtrag kotača | 109 mm |
| Sustav stražnjeg ovjesa | Link ovjes, Njihajuča ruka |
| Hod ovjesa straga | 315 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 270 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø240 mm |
| Prednja guma | 80/100-21 51M |
| Stražnja guma | 100/90-19 57M |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2.135 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 825 mm |
| Ukupna visina | 1.295 mm |
| Visina sjedala | 980 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.445 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 365 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 7,0 Litara |
| Kapacitet spremnika ulja | N/A |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 96 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal