Yamaha XTZ 700 Tenere '26
Opis
Yamaha je transformirala pustolovnu vožnju 1980-ih kada je predstavila model XT500. Pobjednik prvog relija Pariz-Dakar ikada, XT je donio dvonamjensku vožnju masama i najpustolovnijim vozačima svijeta postao motocikl za vožnju „oko svijeta”. Do 1983. model XT razvio se u model Ténéré 600 i postao osnovni motocikl za vožnju posvuda. Nakon toga uslijedilo je još pobjeda na Dakru, a legenda je potvrđena. Sada Ténéré 700 nosi svoje ime i naslijeđe s ponosom – moderni motocikl prihvaća točno iste vrijednosti kao i preci.
Posjeduje tehnologiju razvijenu za reli, uključujući prilagodljiv ovjes, lagane kotače sa žbicama, pomagala za vozača koja se mogu isključiti pritiskom gumba i čvrsti čelični okvir. Ovaj motocikl, nadahnut relijem Dakar, čini da vaša putovanja svijetom budu stvarnost. Stilski je čisti Ténéré, elegantan, ali praktičan, uz klasičan visoki vjetrobran i minimalistički stražnji dio koji spaja savršenu ergonomiju za cestovnu i terensku vožnju.
Koju god vrstu vožnje planirate, Ténéré 700 je sve što trebate. Elektronički sustav gasa YCC-T pruža novu razinu prilagodljivosti uz značajke kao što su načini vožnje, nadzor vuče i promjenjivi ABS, koji svi ulaze u standardnu opremu. Najnovija TFT instrumentna ploča dijagonale 6,3 " i intuitivni prekidač ne samo da pružaju vrhunski osjećaj, već omogućuju i pametnu tehnologiju poput navigacije od sretanja do skretanja i mogućnosti prilagodbe elektroničkih postavki motocikla tijekom vožnje. To je stupanj sofisticiranosti koji se nikada ne može zamisliti kada je priča o Ténéré započela prije više od 40 godina, no koja osigurava da ova ikona ostane opremljena za suvremenu vožnju – bez gubitka suštine zbog čega je toliko privlačna vozačima diljem svijeta.
Najnoviji četverotaktni CP2 motor za pogon EU5+ od 690ccm

Poboljšan na najnovijem modelu Ténéré 700, iznimno hvaljeni CP2 agregat izvlači prednosti iz primjene elektroničkog gasa YCC-T, koji omogućuje niz novih značajki i poboljšanu krivulju okretnog momenta. Novi usis zraka i uglađeniji mjenjač pretrpjeli su izmjene, dok s vanjske strane novi poklopac kvačila daje više prostora za noge i u sjedećem i u stojećem položaju.
Novo reli glavno svjetlo i oblik karoserije

Novi dizajn farova i tijela odaje počast Yamahinom naslijeđu relija. Obris klasičnog modela Ténéré, visok s okomitim prednjim krajem, dok je straga nizak i lagan. Svaka je ploča pažljivo oblikovana kako bi se težina održala na minimumu, dok je upečatljivo četverostruko LED glavno svjetlo također preoblikovano kako bi se dobio svjež i agresivan izgled i osiguralo bolje osvjetljenje tijekom noćne vožnje.
Uska i kompaktna karoserija, s ravnim sjedalom i preoblikovanim spremnikom goriva

Ténéré 700 pomno je obnovljen kako bi pružao još bolju pokretljivost tijekom vožnje van ceste. Novi spremnik za gorivo pomaknut je prema naprijed, a čep za gorivo nalazi se niže za bolju raspodjelu težine, dok je oblik uži kako bi se omogućilo bolje prianjanje koljena za maksimalni nadzor na svim vrstama površina. Upotpunjeno je novim ravnim sjedalom u stilu relija koje je usko i olakšava pomicanje težine.
Cijevni čelični okvir dvostrukih greda

Već dokazan u Yamahinom programu reli vožnje, čvrsti cjevasti čelični okvir dvostrukih greda kombinira snagu s malom težinom. Kombinacija kratkog međuosovinskog razmaka i vitka gura čine okretan motocikl s puno prostora za kretanje, dok visoki ovjes pruža 240 mm udaljenosti od tla kako bi se savladao težak teren.
Poboljšan i potpuno podesiv ovjes

Ténéré 700 svoj visoki stav i razmak do tla od 240 mm duguje kvalitetnom ovjesu za duga putovanja. Prednja vilica od 43 mm otporna na savijanje sada je potpuno prilagodljiva i sadrži novi podešavač predopterećenja za 2025. Stražnji dio opremljen je potpuno prilagodljivim stražnjim amortizerom s nadodanim spremnikom dizajniranim kako bi radio u savršenom skladu s prednjim ovjesom i poboljšao performanse čak i u najzahtjevnijim uvjetima. Napomena: Niža verzija ima posebne sustave prednjeg i stražnjeg ovjesa različitih specifikacija.
Elektronički gas i načini vožnje

YCC-T omogućuje dva načina vožnje i omogućuje odabir mape gasa koja najbolje odgovara vašem stilu vožnje. Način Sport pruža najoštriju reakciju gasa, a Explorer uglađeni prijenos snage.
Detalji
- Najnoviji CP2 agregat od 690 ccm, sukladan normi EU5+
- Uska i kompaktna karoserija, s ravnim sjedalom i preoblikovanim spremnikom goriva
- Lagani cijevasti čelični okvir dvostrukih greda
- Potpuno podesive "upside down" vilice od 43 mm
- Daljinski podesiv stražnji ovjes
- YCC-T elektronički gas i načini rada snage
- ABS i TCS mogu se isključiti pritiskom tipke
- 21-inčni / 18-inčni kotači sa žbicama
- TFT zaslon u boji dijagonale 6,3 '' s mogućnošću povezivanja i navigacijom
- Intuitivne funkcije prekidača i pokazivača smjera
- Dostupna je tvornički snižena verzija (visina sjedala od 860 mm). Napomena: Sustavi ovjesa drugačiji su na nižoj verziji.
Cijena
| XTZ 700 Tenere '26 | 12.299 EUR (mpc s PDV-om) |
| XTZ 700 Tenere '26 / 35 kW (A2 dozvola) | 12.299 EUR (mpc s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | 4-takta, 2 - cilindara, Hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila |
|---|---|
| Zapremina | 689 ccm |
| Promjer x hod | 80,0 mm x 68,6 mm |
| Omjer kompresije | 11.5:1 |
| Maksimalna snaga | 54,0 kW (73,4 KS) @ 9.000 o/min |
| Verzija sa smanjenom snagom | 35,0 kW (47,6 KS) @ 8.000 o/min |
| Maksimalan okretni moment | 68,0 Nm @ 6.500 o/min |
| Sustav podmazivanja | Mokri karter |
| Tip spojke | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | TCI |
| Sustav pokretanja | Električno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 6-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Potrošnja goriva | 4,3 l / 100 Km |
| CO2 emisija | N/A |
| Rasplinjač | Elektronično ubrizgavanje goriva |
ŠASIJA
| Okvir | Čelične cijevi, dvostruke grede |
|---|---|
| Kut prednje vilice | 27º |
| Pretrag | 105 mm |
| Sustav ovjesa sprijeda | Preokrenuta teleskopska vilica, Ø 43 mm |
| Hod ovjesa sprijeda | Standard: 210 mm; Low: 190 mm |
| Sustav ovjesa straga | Njihajuča ruka, (link ovjes) |
| Hod ovjesa straga | Standard: 200 mm; Low: 180 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični dvostruki disk, Ø 282 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 245 mm |
| Prednja guma | 90/90-21 M/C 54V |
| Stražnja guma | 150/70 R 18 M/C 70V |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | Standard: 2.370 mm; Low: 2.350 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 935 mm |
| Ukupna visina | Standard: 1.455 mm; Low: 1.440 mm |
| Visina sjedala | Standard: 875 mm; Low: 860 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.595 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | Standard: 240 mm; Low: 225 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 16,0 l |
| Kapacitet spremnika za ulje | 3,0 l |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 208 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal