Yamaha R1 RACE '26

Opis
R1 je, prvi put predstavljen 1998. godine, osvojio i utrke i srca u svoja gotovo tri desetljeća postojanja. Uz stil i tehnologiju nadahnute motociklom YZR-M1 MotoGP, R1 RACE omogućuje da nakratko osjetite kako to izgleda voziti Yamahin tvornički trkaći motocikl.
Dosegnite sljedeću razinu performansi na stazi uz tehnologiju izvedenu iz MotoGP-a, uključujući snažan i uzbudljiv agregat CP4, sofisticirani komplet elektronike i aerodinamičnu karoseriju uključujući krilca od karbonskih vlakana u stilu GP-a. Poboljšani ovjes i kočnice marke Brembo omogućuju dodatno usavršavanje na stazi u stalnoj potrazi za onim ključnim dodatnim desetinkama.
Dokazano oružje za povremene vozače na stazi i trkače koji traže sljedeću pobjedu, R1 RACE razvijen je bez ugrožavanja Yamahina sudjelovanja u utrkama na najvišoj razini, uključujući natjecanja MotoGP i World Superbikes. Podignite svoju utrku ili povremeni odlazak na stazu na sljedeću razinu ulaskom u svijet modela R!
Nova krilca za stvaranje sile potiska prema dolje, nadahnuta MotoGP-om

Aerodinamična krilca u stilu MotoGP-a, postavljena na vrh glavnog oklopa, osmišljena su i razvijena na temelju tehničkih povratnih informacija Yamahine trkaće momčadi MotoGP. Krilca su izrađena od karbonskih vlakana kako bi se dodalo što manje težine, a uz osiguravanje čvrstoće i krutosti, ne samo da stvaraju silu potiska prema dolje, već pružaju i veći osjećaj stabilnosti zbog povratne informacije s prednjeg kraja.
Nova generacija prednjih vilica KYB

Nova, preokrenuta prednja vilica marke KYB od 43 mm, potpuno izmijenjenog oblika, sada ima zasebne prilagodnike na lijevoj i desnoj cijevi vilice za prigušivanje poskakivanja i kompresije, s dvosmjernom prilagodbom. Svaka cijev vilice sada sadrži osnovni ventil, osmišljen za optimizaciju tlaka u cilindru ograničenjem ili potpunim sprječavanjem protoka ulja u dno vilice, čime se poboljšava reakcija prigušenja, osjećaj kontakta i dobiva bolja sveukupna stabilnost.
Učinkovitost kočnica marke Brembo više razine

Odzivan i iznimno učinkovit, novi sustav prednje kočnice s glavnim cilindrom marke Brembo i čeljustima marke Stylema podiže kočionu snagu modela R1 RACE na višu razinu. Radijalni glavni cilindar ima klip koji se kreće u smjeru paralelnom s hodom razine kočenja linearno primjenjujući tlak kako vozač povlači polugu, dok su lagane čeljusti marke Styleme oblikovane tako da omogućuju optimirani protok zraka za učinkovito hlađenje, smanjujući slabljenje snage kočenja na stazi.
Uklonjene su sve cestovne komponente kako bi bio potpuno usredotočen na stazu

R1 RACE isporučuje se bez komponenti za cestovnu vožnju, spreman za stazu. Ne samo da to smanjuje težinu modela R1, nego i dodatno povećava praktičnost pri ulasku u boks, tako da je po prvi put spreman za stazu. Stražnje je sjedalo zamijenjeno posebnom pokrovom.
Novi prianjajući pokrov sjedala

Potpuno novi materijal za pokrov sjedala, s novom teksturom, pruža bolje prianjanje i vozaču omogućava jednostavno prebacivanje težine. To vozaču olakšava osjećaj povezanosti s motorom R1 i pridonosi poznatom osjećaju stabilnosti iz šasije.
Četverocilindrični agregat neravnomjernog rasporeda paljenja i linearnog okretnog momenta, zapremnine 998 ccm

Ključna značajka četverocilindričnog agregata zapremnine 998 ccm modela R1 neravnomjerno je koljenasto vratilo s neravnomjernim slijedom paljenja koje daje snažan, linearni zakretni moment. Uz novi iznimno učinkoviti sustav usisa, zajedno s posebno dizajniranim oscilirajućim remenom klackalica ventila, ovaj agregat razvijen za utrke pruža izvanredne performanse u cijelom rasponu broja okretaja.
Detalji
- Nova krilca za stvaranje sile potiska prema dolje, nadahnuta MotoGP-om
- Nova generacija prednjih vilica KYB
- Novi prednji glavni cilindar marke Brembo s čeljustima kočnice marke Stylema
- Novi prianjajući pokrov sjedala
- Četverocilindrični agregat neravnomjernog rasporeda paljenja i linearnog okretnog momenta,
s 200 KS i zapremninom od 998 ccm - Uklonjene sve cestovne komponente kako bi bio potpuno usredotočen na stazu
- Paket složene elektronike
- 6-axis IMU (Inertial Measurement Unit) sustav s Gyro/G senzorom za 3D podatke o gibanju
- Kontrola prianjanje (Traction Control, TCS) i kontrola proklinjanja (SCS) osjetljivi na banku
- Načini isporuke snage (PWR), nadzor podizanja prednjeg kotača (LIF) i brzi mjenjač (QSS)
- Aluminijski okvir Deltabox kratkog međuosovinskog razmaka
Cijena
| R1 RACE '26 | 20.799 EUR (mpc s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | 4-takta, Hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila, In-Line Four-Cylinder |
|---|---|
| Zapremina | 998 ccm |
| Promjer x hod | 79,0 mm x 50,9 mm |
| Omjer kompresije | 13,0 : 1 |
| Maksimalna snaga | N/A |
| Maksimalan okretni moment | N/A |
| Sustav podmazivanja | Mokri karter |
| Tip spojke | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | TCI |
| Sustav pokretanja | Električno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 6-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Potrošnja goriva | N/A |
| CO2 emisija | N/A |
| Rasplinjač | Ubrizgavanje goriva |
ŠASIJA
| Okvir | Dijamant |
|---|---|
| Sustav prednjeg ovjesa | Teleskopska vilica |
| Hod ovjesa sprijeda | 120 mm |
| Kut prednje vilice | 24º |
| Predtrag kotača | 102 mm |
| Sustav stražnjeg ovjesa | link ovjes, Njihajuča ruka |
| Hod ovjesa straga | 120 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični dvostruki disk, Ø320 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični jednostruki disk, Ø 220 mm |
| Prednja guma | 120/70 ZR17M/C (58W) |
| Stražnja guma | 190/55 ZR17M/C (75W) |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2.055 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 690 mm |
| Ukupna visina | 1.165 mm |
| Visina sjedala | 855 mm |
| Međuosovinski razmak | 1.405 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 130 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 17 Litara |
| Kapacitet spremnika ulja | 4,9 Litara |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 201 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal