Yamaha YZF-R3

Opis
R-svijet vas zove. Budući da vrhunski model R3 dolazi u potpunosti opremljen širokim spektrom opreme i dodataka koje pružaju izvanredne performanse uz vrhunsku kvalitetu i stil koji ne može ostati neprimijećen – ovaj model čine najuzbudljivijim modelom za svakog vozača kategorije A2.
Izgled ovog laganog supersportskog modela radikalno je izmijenjen po uzoru na model MotoGP®, što ga čini najpoželjnijim motociklom od 300 ccm na ulicama i trkaćim stazama. Uglađena nova konstrukcija sa središnjim usisom zraka odražava izgled Yamahina stroja YZR-M1 MotoGP®, a agresivni dvostruki LED farovi naglašavaju njegov čistokrvni DNK serije R.
Prednje USD vilice od 37 mm iznimnih svojstava daju vam osjećaj preciznog ovjesa i upravljivosti, a niže postavljeni spremnik za gorivo i izmijenjeni položaj upravljača poboljšavaju ergonomiju položaja vozača kako bi vam pružili veću udobnost i precizniju kontrolu nad motociklom. Odgovorite na poziv i uđite u R-svijet.
Svaki model Yamahine serije R dizajniran je i proizveden kako bi vam omogućio uzbudljivu vožnju svaki put. Jednostavno rečeno, ovi supersportski motocikli napravljeni su bez kompromisa kako biste mogli uživati u čistom uzbuđenju vožnje.
Radikalan izgled inspiriran modelom YZR-M1 MotoGP®

Uz radikalnu konstrukciju i učinkovitu ergonomiju koja je inspirirana modelom MotoGP® YZR-M1, ovo je najelegantniji model R3 s najboljim aerodinamičnim svojstvima ikada napravljen. Središnji usis za zrak u stilu modela M1 daje ovom kompaktnom supersportskom motociklu čisti trkaći izgled, a sa sveukupnim iznimnim svojstvima i idealnim rasporedom težine 50/50, model R3 spreman je da vas ushiti na cesti i trkaćoj stazi.
Agresivan izgled inspiriran modelom R1

Ovaj motocikl upadljivog izgleda čista je serija R, a opremljen je prednjim oklopom agresivnog izgleda i sportskim vjetrobranom koji je inspiriran legendarnim modelom R1. Dvostruki LED farovi i centralna cijev za zrak rade zajedno sa slojevitim pločama oklopa kako bi maksimalno iskoristili protok zraka za hlađenje motora, što ovaj motocikl čini izvanrednim supersportskim modelom u kategoriji vozila A2 motocikala od 300 ccm.
Motor od 321 ccm namijenjen za visoke okretaje

S omjerom kompresije od 11,2:1, dvostrukom bregastom osovinom (DOHC) i glavama motora s 4 ventila, motor modela R3 dizajniran je za performanse s brzim odzivom i učinkovitim radom pri velikom broju okretaja. Ovaj moćni motor, maksimalne izlazne snage od 30,9 kW / 42 ks pri 10.750 o/min, pruža fantastično ubrzanje, uzbudljivu vožnju i širok raspon snage.
Lagani supersportski motocikl za vozače s kategorijom A2

Bez obzira jeste li vozač s dozvolom za kategoriju A2 ili osoba koja traži ultimativni lagani supersportski model, R3 ima tehnologiju, performanse i stil koji tražite. Razvijen korištenjem iste lozo je bez kompromisa koju koristimo za svaki model serije R, trkaći DNK ovog motocikla napravljen je za užitak.
Uska i lagana sportska šasija

Kompaktna i lagana šasija napravljena je od čeličnih cijevi velike vlačne čvrstoće koje pružaju optimalnu ravnotežu snage i krutosti. Kratki međuosovinski razmak modela R3 pruža izvanrednu okretnost, za sportske i okretne karakteristike upravljanja, a raspodjela težine između prednjeg i stražnjeg dijela od gotovo 50/50 i pristupačna visina sjedala pružaju uravnoteženu vožnju.
Dvostruki LED farovi inspirirani modelom R1

Prednji oklop opremljen je farovima u stilu modela R1 koji naglašavaju kako model R3 potiče od većih modela serije R. Uporabom svijetle i dugotrajne LED tehnologije, dvostruki farovi daju izvrsnu vidljivost i osvjetljenje pritom trošeći minimalne količine energije, a motociklu daju radikalan izgled trkaćeg modela.
Detalji
- Radikalan izgled inspiriran modelom YZR-M1 MotoGP®
- Agresivan oklop i vjetrobran u stilu modela R1
- Motor od 321 ccm velikog broja okretaja, za uzbudljivu snagu
- Lagani supersportski motocikl za vozače s kategorijom A2
- Tanka i lagana šasija za agilno i sportsko upravljanje
- Dvostruki LED farovi inspirirani modelom R1
- Prednja USD vilica KYB od 37 mm
- Nizak položaj spremnika goriva i ergonomski položaj upravljača
- Snažan sustav kočenja s ABS-om
- Lagani kotači i supersportske gume
- Uravnotežena raspodjela težine – 50/50
- Višefunkcionalni digitalni LCD instrumenti
- Ultimativni lagani supersportski model
Cijena
| YZF-R3 '20 | 47.900 kn (mpc s PDV-om) |
Specifikacije
AGREGAT| Tip agregata | 2-cilindara, 4-takta, hlađenje tekućinom, DOHC, 4-ventila |
|---|---|
| Zapremina | 321 cc |
| Provrt x hod | 68.0 mm x 44.1 mm |
| Omjer kompresije | 11,2 : 1 |
| Maksimalna snaga | 30.9kW (42.0KS) @ 10,750 okr/min |
| Maksimalan okretni moment | 28.8Nm (2.9kg-m) @ 9,000 okr/min |
| Sustav podmazivanja | Mokri karter |
| Tip kvačila | Mokro, Višestruki diskovi |
| Sustav paljenja | TCI |
| Sustav pokretanja | Električno |
| Sustav prijenosa | Stalan otvor, 6-brzinski |
| Završni prijenos | Lanac |
| Potrošnja goriva | 3.8 l/100km |
| CO2 emisija | 89 g/km |
| Rasplinjač | Elektronično ubrizgavanje goriva |
ŠASIJA
| Okvir | Dijamant |
|---|---|
| Sustav ovjesa sprijeda | Teleskopske vilice |
| Hod ovjesa sprijeda | 130 mm |
| Kut prednje vilice | 25º |
| Predtrag | 95 mm |
| Sustav ovjesa straga | Njihajuča ruka |
| Hod ovjesa straga | 125 mm |
| Prednja kočnica | Hidraulični disk, Ø298 mm |
| Stražnja kočnica | Hidraulični disk, Ø220 mm |
| Prednja guma | 110/70-17M/C 54H (Tubeless) |
| Stražnja guma | 140/70-17M/C 66H (Tubeless) |
DIMENZIJE
| Ukupna dužina | 2090 mm |
|---|---|
| Ukupna širina | 730 mm |
| Ukupna visina | 1,140 mm |
| Visina sjedala | 780 mm |
| Međuosovinski razmak | 1,380 mm |
| Minimalna udaljenost od tla | 160 mm |
| Kapacitet spremnika goriva | 14 Litara |
| Kapacitet spremnika za ulje | 2,4 Litara |
| Težina (s punim spremnikom ulja i goriva) | 170 kg |
Pratite nas
Facebook stranica
Twitter stranica
YouToube kanal